دنیای آی تی | 24 آنلاین

پلن نویس لهستانی، حفره امنیتی جدیدی در واتس آپ را کشف انجام

۱ تیر ۱۳۹۶

پلن نویس لهستانی، حفره امنیتی جدیدی در whatsapp را کشف انجام


پلن نویس لهستانی، حفره امنیتی جدیدی در whatsapp را کشف انجامیک پلن نویس لهستانی حفره ای در پیام های رمزگذاری انجام گرفته واتس آپ پیدا انجامه اســـــت. حفره امنیتی واتس اپ به این صورت اســـــت که اگر کاربر پیوندی را برای طرف مقابل ارسال کند، آی پی آدرس و هشدارات دیگر او فاش می شود.تحقیقات جدید نشان می دهد خدمت پیام های رمزگذاری انجام گرفته واتس آپ تعدادان ایمن نیست. آدام ولک یک پلن نویس لهستانی این حفره امنیتی واتس اپ را کشف انجامه اســـــت.

پلن نویس لهستانی، حفره امنیتی جدیدی در whatsapp را کشف انجام
پلن نویس لهستانی، حفره امنیتی جدیدی در whatsapp را کشف انجام

بنابر تحقیقات اگر کاربر هنگام اســـــتفاده از خدمت رمزگذاری انجام گرفته واتس آپ وب پیوندی را ارسال کند، مکان او افشا می شود. این مطالعه نشان می دهد پیام هایی که افراد با اســـــتفاده از این ویژگی ارسال انجام میدهند، تکمیلا غیر قابل ردیابی نیستند.

این مشکل به پایان پیوند های URL مربوط می شود که به طور دستی در واتس آپ نوشته می شوند. اما پیوند های کپی و پیست انجام گرفته از این روند مستثنی هستند.

ولک در این باره آزمایشی انجام داد. او توانست جزییات هشداراتی مخاطبانی را ببیند که پیوندی را نوشته و برای او در واتس آپ ارسال انجامه بودند. به صورت حتم محتویات پیام ها همچنان سری باقی می ماند اما احتمال دارد طرف سوم با اســـــتفاده از این حفره امنیتی IP ادرس های افراد و هشدارات دیگر را ردیابی کند.


تمام حقوق قالب و محتوای سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و بدون اجازه از سایت پیگرد قانونی دارد
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد